לקבלת יעוץ ותיאום פגישה

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

  ביטול צו ירושה

  בקשה לצו קיום צוואה/ בקשה לצו ירושה

  לאחר שאדם הולך לעולמו חשוב לפנות לבית הדין הרבני או לרשם הירושה כדי שיצהיר מיהם יורשי הנפטר בהתאם לדין הכתוב.

  על אף האמור, במידה שקיימת צוואה על היורשים העתידיים להגיש בקשה לצו קיום צוואה אשר יהיה חתום על-ידי הרשויות.

  כל אדם הרואה עצמו נפגע מצו קיום הצוואה יכול לפנות בהתאם לסעיף 67 לחוק הירושה לרשם הירושה בבקשת התנגדות. הרשם יעביר את ההתנגדות  לבית המשפט לענייני משפחה.

  בקשה לצו קיום צוואה והתנגדות לצוואה ראוי כי תיעשה באמצעות עורך דין צוואות ויורשות בעל ניסיון בדינים המיוחדים הקשורים בכך.

  משרדינו, חיים ברוטמן עורכי דין בעל ניסיון רב בעריכת בקשת לצו קיום צוואה ובקשה לצו ירושה ואנו נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.

  פנו אלינו כבר עתה לטלפון מספר 04-8100170

  בקשה לביטול צו ירושה

  מקרים בהם יורשים פועלים למען ביטול צו ירושה, מתרחשים לרוב במצבים של סכסוך ירושה. עולם הירושות טומן בחובו סכסוכים רבים בנושאים שונים. המרכזי בניהם הוא התנגדות לצוואה מסוימת שנכתבה בידי אדם שכבר אינו בן החיים על ידי קרובי משפחתו. עורך הדין חיים ברוטמן הינו עו"ד המייצג במשך שנים רבות משפחות בסכסוכי ירושה. בין השאר הוא עוסק במקרים של ביטול צו הירושה או צו קיום צוואה שניתן או נמצא בהליך.

  באילו דרכים ניתן לפעול במצבים של סכסוכי ירושה המתבטאים בבקשה של ביטול צו ירושה?

  1. הליך גישור – הליך גישור הינו הליך שמתרחש לרוב בהתחלה וטרם הצדדים מגיעים לדיונים מתקדמים בין כותלי בית המשפט. בהליך זה כל צד יושב ומציג את עמדתו בעוד המגשר בעזרת כישוריו אותם למד עם השנים, מציג בפניהם חלופות נוספות למען פתרון הסוגיה בדרכי נעם. לרוב, בהליכים אלה אנשים מרגישים חופשיים יותר להתבטא כרצונם. בעת ההליך, הצדדים ימצאו בחדר המגשר. בו האווירה פתוחה יותר לעומת בית המשפט. המגשר ישמע את שני הצדדים ובסוף ינסה לגשר בין הפערים.
  2. הליך בוררות – בשונה מהליך הגישור, בו ניתן להפסיק בכל עת כאשר מי מהצדדים מעוניין בכך, כאשר הצדדים מסכימים למינוי בורר עליהם להמשיך בהליך עד לתום הליך הבוררות. הליך זה דומה בניהולו לבית משפט והוא פחות גמיש מאשר תהליך הגישור.
  3. הליך משפטי – בו כל צד שוכר את שירותיו של עו"ד על מנת לייצגו כראוי בפני בית המשפט למען קבלת פס"ד הנוטה לטובתו אשר יתבטא בביטול צו ירושה.

  כיצד נדע לבחור בהליך המתאים עבורנו?

  עורך הדין חיים ברוטמן טוען כי עורך דין מקצועי ובעל ניסיון בתחום, יכול בהחלט לבחון את הנסיבות ולפי ראות עיניו להציע לצדדים לפנות לדרך מסוימת על מנת ליישב את הסכסוך. כל צד יגיע למשרד של עורך דינו, יציג בפניו את כלל הפרטים והעובדות ועל ידי כך אותו עורך דין יידע כיצד לגרום לפתרון הסכסוך בנושא ביטול צו ירושה. כמובן שבאותה עת ייקבע שכר טרחתו של עו"ד טרם התחלת ההליך המשפטי הנבחר.

  ביטול צו קיום צוואה

  ביטול צו קיום צוואה יכול בהחלט להתרחש במצב בו משפחתו של המנוח או האדם הקרוב אליו ביותר פועל למען ביטול הצוואה אותה כתב בימיו האחרונים. מצבים של ביטול צו קיום הצוואה מתרחשים כאשר מי מהצדדים מרגיש כי עריכת הצוואה לא נעשתה בתום לב ו/או בכפייה ו/או בניגוד לדין או שהייתה בעיה מסוימת בלהוציא אותה לפעול. עו"ד חיים ברוטמן הוא עו"ד העוסק בעולם הצוואות והירושות, ונתקל אינספור פעמים בחייו בתיקים סבוכים העוסקים, בין היתר, בביטול צו קיום צוואה.

  באילו מצבים פועלים למען ביטול צו קיום צוואה?

  מקרים רבים אשר מגיעים לפתחו של בית המשפט בהם משפחת המנוח פונה בבקשה לביטול צו קיום צוואה אשר ניתנה על ידי המנוח. ישנם מצבים בהם לפתע לאחר מות המוריש, נתגלה כי הצוואה לא משקפת את רצון המנוח המדויק וזאת על פי היכרות מוקדמת. לדוגמא; ישנם מטפלים זרים אשר סעדו קשיש בשנים האחרונות לחייו. במצבים אלו לרוב המטפל נמצא עם הקשיש לבדו ברוב שעות היום. מצב שיכול לגרום לכך שאותו מטפל החתים את המנוח על צוואה מבלי שהבין מלכתחילה על מה הוא חותם. לאחר מכן, כאשר הזקן נפטר אותו מטפל מציג את הצוואה המדומה וכך זוכה בכל הירושה שהותיר אחריו המנוח. לעיתים ישנם מקרים מצערים בהם המטפלים אכן מנצחים וזוכים בירושה בעוד שהנפטר הותיר אחריו ילדים, נכדים ואישה שאליהם הייתה אמורה ללכת הירושה.
  מקרה נוסף שקורה במשפחות מרובות ילדים – לרוב יש אח אחד דומיננטי אשר מטפל בהורה מסוים. ייתכן ואותו ילד מחתים את ההורה על צוואה אשר מורה על חלוקה גדולה יותר של הרכוש לאותו ילד ביחס לשאר הילדים. מצב כזה יכול לגרום למלחמות קשות בין חלקי המשפחה ואף יכול להוביל לפירוקה.

  מהו תחום עיסוקו העיקרי של עו"ד המטפל בביטול צו קיום צוואה?

  עורכי דין העוסקים בביטול צו קיום צוואה עוסקים בין השאר בכל תחום הצוואות והירושות. עורכים צוואות ומבצעים מספר פגישות אל מול כותבי הצוואה, עוסקים בצווי ירושה, בייצוג לקוחותיהם בפני שופטי בית המשפט בסוגיות מורכבות ועוד.

  לקבלת יעוץ ותיאום פגישה

  השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט