ליטיגציה/התדיינות משפטית

תורת הליטיגציה מאז ומעולם ריתקה את העולם הרחב והייתה מושא לכותבים ובמאי סרטים מכל קצוות תבל. בלב ליבם של אותם סרטים, התרחשו סצנות בתוך אולם בתי המשפט אשר הנגישו לצופים את המשחק המשפטי באופן מרתק.

את עורכי הדין שיחקו שחקנים יפים וכריזמטיים, אשר עושים כל שלאל ידם לעזור ללקוח "המסכן" שלהם תוך שהם משכנעים את השופט להאמין לדבריהם.

מהי התדיינות משפטית?

באופן עקרוני מדובר על כמה שלבים, אשר מתחילים בכתיבת הטענות באופן ממצה תוך ניסוח נהיר אשר יגרום לשופט לתמוך בדברי עורך הדין, לאחר מכן עובר השלב לאולם בית המשפט, בו על עורך הדין להציג את המסכת העובדתית והמשפטית באופן שיטיב עם הלקוח שלו ויגרום לבית המשפט לפסוק לטובתו.

עולם הליטיגציה מחולק לשלוש קטגוריות עיקריות – ליטיגציה מסחרית, אזרחית ופלילית.

ליטיגציה מסחרית:

הליטיגציה המסחרית עוסקת במשפטים פליליים מסחריים אשר מעורב בהם כסף, כמו לדוגמא עבירות דיני מסים, עבירות לפי חוק ניירות ערך וגם בכל מיני הליכים אזרחיים הקשורים לדיני החברות.

ליטיגציה אזרחית:

ליטיגציה אזרחית משמעה ייצוג והופעה בבית משפט בהליכים אזרחיים ובכלל זה ייצוג בהליכים שעניינם, תובענות ייצוגיות, דיני חוזים, לשון הרע, ירושה וצוואה, זכויות יוצרים, נזיקין, מקרקעין דיני עבודה ועוד.

ליטיגציה פלילית:

ליטיגציה פלילית אשר בד"כ מככבת בסדרות וסרטים משפטיים משמעה ייצוג והופעה בבית משפט בהליכים פליליים.

תפקיד הליטיגטור:

עורך הדין המתמחה בליטיגיציה צריך לשלוט בכמה נדבכים לפני המשפט ובמהלכו כגון:

  1. כתיבת כתבי בי-דין באופן אינטיליגנטי אשר יעביר את המסר בצורה הטובה ביותר תוך שימת דגש על בניית אסטרטגיה וראיית הנולד בתיק.
  2. הבנה מעמיקה של המטריה המשפטית ובכלל זה החוק הדרוש והפסיקה המנחה ולאו דווקא זו ההלכתית של בית המשפט העליון שכן לעיתים פסיקה באותו נושא בבית המשפט המחוזי והשלום יכולה להוות מכשיר לגיטימי לתמיכת הטיעונים.
  3. יכולות להתמודד עם סיטואציות משפטיות שלא ניתן היה לצפותן מראש ולדעת כיצד להשיב להן באופן הטוב יותר.
  4. ניהול תיק הוכחות באופן רהוט תוך הצגת הדברים בצורה נהירה לבית המשפט, והכל תוך הכנת תיק החקירה הנגדית באופן מקצועי, ושאילת שאלות נכונות אשר יבהירו לבית המשפט את צדקת דרכך.
  5. ניתוח הטענות, העדויות, ההתרשמויות וסיכומן – הן בכתב והן בעל פה – בצורה קולחת משכנעת חדה ומעניינת;

למעשה ליטיגטור טוב ואיכותי הוא אדם הניחן בכמה תכונות במקביל בהן: יסודיות, חריצות, השקעה, בקיאות בדינים, בעיקר עליו להיות בעל יכולת לנסח ולהתמודד עם חוזים והסכמים למיניהם כמו גם עם כתבי טענות המסוגל לשכנע את בית המשפט בצדק טענות לקוחותיו.

משרד עורכי הדין חיים ברוטמן אשר בראשו עומד עורך דין בעל ניסיון רב בשנים בליטיגיציה במגוון ערכאות ברחבי הארץ ובכלל זה בתי הדין לעבודה בתי משפט השלום ובתי המשפט המחוזיים ברחבי הארץ יידע להעניק לכל לקוח את המעטפת המשפטית הטובה ביותר עבורו.

לקבלת יעוץ ותיאום פגישה פנה אלינו כבר עתה לטלפון מספר: 04-8100170