לקבלת יעוץ ותיאום פגישה

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

  עורך דין ייפוי כוח מתמשך

  בשנת 2017, תוקן חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות ונוסף לו פרק המסדיר את עניין האפוטרופסות בישראל. עד לשנה זו, ההחלטה על מינוי אפוטרופוס, שיקבל החלטות לגבי ענייניו הרפואיים או הרכושיים של האדם, היו בידיהם של רשויות המדינה ובית המשפט בלבד.

  כיום, החוק מכבד את רצונו של האדם, ומעביר לידי האנשים עצמם את הכוח לקבוע מי מבין קרוביהם יתמנה כאפוטרופוס שלהם ואפילו איך לטפל בהם רפואית ואיך לנהוג ברכושם, החל מהזמן שיהיה להם קשה לעשות זאת בעצמם ועד לשלב שכבר לא יוכלו לבטא זאת בעצמם. במילים פשוטות, נתנו לנו את האפשרות לקבוע מהיום מה יעשה עם גופנו ורכושנו בשארית חיינו, בזמנים שעודנו בחיים אך מתקשים או כבר לא יכולים לבטא זאת בעצמנו.

  עד לאחרונה, היו מספר מסמכים שנתנו מענה חלקי לבעיות של שארית החיים. למשל, אדם שכבר היה לו קשה להתנייד נאלץ לגשת לבנק ולהוסיף מיופה כח לחשבון וכן, לחתום על מסמכים שונים המרשים לאחרים לטפל בכל מיני עניינים שוטפים כמו איסוף תרופות מרשם ועוד. אך לבעיות אחרות, כמו הצורך במעבר לבית אבות או העסקת מטפלת בבית, לא היו כלל מענה ופתרונות. במקרים כאלו, קרוביו של האדם שמצבו הידרדר, נאלצו לעבור מסכת בירוקרטית קשה לפני כל החלטה שכזו.

  החידוש הוא, שיפוי הכח המתמשך הוא מסמך אחד שנותן מענה שלם וכולל לכל העניינים – האישיים, הרכושיים והרפואיים – בתהליך אחד ובליווי צמוד של עורך דין המוסמך והמוכשר לכך. האפשרות לקבוע מראש לשארית החיים, מה יקרה כמעט בכל סיטואציה, בוודאי תיתן לך ולקרובים אליך שקט נפשי וודאות.

  תהליך עריכת ייפוי הכח המתמשך כולל מספר מפגשים אל מול עורך הדין ואורך 4 – 6 שעות. במהלכו, עורך הדין מסביר לך את משמעויותיו של יפוי הכח המתמשך, מטרותיו ותוצאותיו ומלווה אותך צעד אחר צעד עד שתבטא ככל האפשר את רצונותיך ביפוי הכח המתמשך. כמו כן, אנשים שקרובים אליכם, ישותפו בתהליך ותוכלו לקבוע מי מהאנשים שאתם סומכים עליהם ישמש בעתיד מיופה הכח או יפקח במידת הצורך. בענייני בריאות ורפואה ישותפו בתהליך גם אנשי מקצוע מהתחום.

  בסוף התהליך, עורך הדין מפקיד את יפוי הכח המתמשך במערכת המוגנת והשמורה של האפוטרופוס הכללי. לאחר ההפקדה, תמיד תוכלו להיכנס בעצמך למערכת האפוטרופוס באמצעות סיסמה שבחרת, לבחון את יפוי הכח ולבצע פעולות נוספות בקשר אליו.

  כל האמור, נכתב בכלליות בלבד ואין הוא ממצה את כל הנושא. מה שגם, יתרונותיו של ייפוי הכח המתמשך רבות ולא ניתן למנות את כולם כאן. לנוחותך, צירפתי כאן דוגמא למסמך יפויי כח מתמשך.

  לנוחותכם, מסמך הסבר ייפוי כח מתמשך בקובץ PDF – לחצו כאן

  בבואכם לפנות אל עורך דין ייפוי כוח מתמשך, יש לוודא כי הוא מחזיק בהכשרה, בהסמכה, בניסיון וברגישות לצורך מענה בתיק זה. כאשר אנו מדברים על ייפוי כוח מתמשך, הכוונה היא לבגיר בן 18 ומעלה המעוניין למנות לעצמו מיופה כוח. זאת, כדי שמיופה הכוח יוכל להחליט עבורו את מלוא ההחלטות כאשר לא יוכל לבצע אותן באופן עצמאי. הנסיבות המובילות אנשים לבקש מענה זה הן מגוונות. כך או כך, כדי לקבל את מלוא הפרטים, ניתן לפנות אל משרד עורכי הדין חיים ברוטמן. משרד זה חורט על דגלו את ערכי המצוינות, המקצוענות והשירותיות. כמו כן, משרד זה מציע סל שירותים משפטיים – ללקוחות פרטיים ועסקיים כאחד.

  עורך דין ייפוי כוח מתמשך: לנהל את ההליך המשפטי כראוי

  אנשים בני 18 ומעלה, אשר מתמודדים עם מורכבויות שונות שעלולות למנוע מהם בעתיד את עצמאותם ויכולת קבלת ההחלטות שלהם, יכולים להגיש את הבקשה הבאה: ייפוי כוח מתמשך. בין אם בשל מוגבלות פיזית או אחרת, אם גם אתם מעוניינים בהגשת בקשה זו, עליכם לפנות אל עורך דין ייפוי כוח מתמשך ולבקש את שירותיו.

  למעשה, מומחה זה יסייע לכם לאורך הליך הגשת הבקשה לייפוי הכוח המתמשך. נדגיש כי על מומחה זה להיות מוסמך לכך – מטעם האפוטרופוס הכללי וכי אין לו אינטרס אישי בבקשה זו. כעת, בתחילתו של ההליך, עורך הדין יסביר לכם את משמעות הבקשה ומתן ייפוי הכוח, החלופות לכך וכן הלאה.

  בהמשך, הגשת הבקשה בפועל תתנהל אל מול משרדי האפוטרופוס הכללי ברשות הרלוונטית. זאת, תוך צירופם של מלוא המסמכים הדרושים – כולל חוות דעת של מומחה.

  עורך דין ייפוי כוח מתמשך – לפנות אל הגורמים המוסמכים

  מתקשים להתנייד? העתיד הופך למורכב באופן שישפיע על עצמאותכם? אם ברצונכם להגיש בקשה לייפוי כוח מתמשך, בכדי להעביר את הסמכות לקבלת החלטות לאחרים, ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין חיים ברוטמן.

  לקבלת יעוץ ותיאום פגישה

  השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט