לקבלת יעוץ ותיאום פגישה

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

  מהי ירושה?

  הקדמה

  כאשר אדם הולך לעולמו, הוא מותיר אחריו חובות, זכויות ונכסים. סך כל אלה למעט קופת גמל, פנסיה וכספי ביטוח מכונים בשפה המשפטית עיזבון, כלומר האדם משאיר לאחר מותו את מה שעזב בלכתו. באופן עקרוני כאשר אדם הולך לעולמו כל עזבנו עובר ליורשיו על פי דין, למעט אם השאיר אחריו צוואה בה הוא מצווה את רכושו לפלוני אלמוני.

  מסגרת החוק

  חוק הירושה קובע כי חלוקת העזבון ליורשים לפי הדין או הזוכים לפי הצוואה תיעשה רק לאחר שנוכו ההוצאות הכרוכות בקבורה, לוויית המוריש, הוצאות צו הירושה או צו קיום הצוואה, חובות נוספים שהיו למוריש לפני מותו, לרבות כאלו שנוצרו בעקבות קשר אישות ורק לאחר מכן יחולק שאר הרכוש בין הזוכים או היורשים. חשוב לציין כי במידה והחובות עולים על הזכויות אין היורשים חייבים בחובות העיזבון, קרי היורשים גם מתוקף הדין ו/או מכוח צוואה לא יצטרכו להוציא מכיסם כאשר סך החובות מן העיזבון עלה על הזכויות.

  כאמור, בעת אדם הולך לעולמו הוא מותיר אחריו עיזבון. ירושה היא בעצם הדרך לקבל את המצוי בו אם זה ע"פ הדין או על פי צוואה כתובה – חשוב לציין כי בשני המקרים על הטוען לירושה להגיע לרשם הירושות ולהגיש בקשת קיום אם לירושה ואם לצוואה.

  מי כשיר לרשת?

  כשירים לרשת את האדם כל מי שהיה בחיים בזמן שהמצווה הלך לעולמו ומי שנולד תוך 300 ימים לאחר מותו. זכויות הירושה של הילד, לא תלויות בשאלה אם ההורים שלו היו נשואים או לא, מכאן כי גם ילדים מאומצים זכאים לרשת את הוריהם המאמצים והביולוגיים.

  שיטת הירושה עליה מבוסס החוק הישראלי היא מעגלי הקרבה למוריש. ילדיו של המוריש יירשו אותו לפני ההורים שלו וההורים שלו יירשו אותו לפני ההורים שלהם. כל אחד מקרובי המשפחה למעגלי הירושה השונים ייחלקו את החלק שלהם ביניהם. ילד מאומץ יכול לרשת את הוריו הביולוגים והוריו יכולים לרשת אותו.

  דיני הירושה הם מהמורכבים שבעולם במשפט, על כן ראוי להתייעץ עם עורך דין בעל ניסיון ותחכום בכל הנוגע לדינים אלה.

  ליעוץ ותיאום פגישה אנא פנו אלינו כבר עתה ונשמח לעמוד לשירותכם – 04-8100170

  לקבלת יעוץ ותיאום פגישה

  השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט