לקבלת יעוץ ותיאום פגישה

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

  עורך דין מקרקעין

  דיני המקרקעין מוסדרים בעיקרם בחוק המקרקעין תשכ"ט -1969 (להלן: "החוק") אשר מסדיר את כל הקשור בנושא הזכויות בין הצדדים. סעיף 8 לחוק המקרקעין קובע כי הסכם מכר מקרקעין חייב להיות בכתב בלבד, מדובר על דרישה מהותית ולא טכנית, לאמור, באין הסכם בכתב אין קמה עסקה במקרקעין למכירת דירה למשל. כמו כן כדי להשלים עסקה במקרקעין עליה להסתיים ברישום בטאבו, ואין הכוונה להערת אזהרה שהיא מהווה מעין שלב ביניים בעסקה אלא ברישום זכויות מלא בטאבו.

  עורך דין מקרקעין מומלץ

  חשוב לציין כי אנו נתקלים במקרים רבים במסגרתם אנשים חתמו על הסכם מכר, רשמו הערת אזהרה אך לא סיימו את התהליך ברישום ולכן יש בידם זכות חוזית/ כספית בלבד כנגד המוכר, אך לא זכות קניינית כלפי כולי עלמא שקמה רק לאחר הרישום.

  אמנם הערת אזהרה היא מעין תמרור עצור, כלפי רוכש פוטנציאלי וכנגד המוכר, אך היא אינה מונעת בעיות לרוכש אשר יכול למצוא עצמו התחרות קניינית עם בנק מעקל ו/או צד ג' אשר תובע זכויות בנכס, על כן ראוי כי עסקה במקרקעין תיערך אצל אדם בלע מומחיות וידע אשר ידע לסיים את העסקה כדבעי ולא להשאיר קצוות פרומים.

  זכות הקניין:

  זכות הקניין נוגעת ליחסים שבין בני אדם לבין משאב מסוים. זכות זו הינה חוקתית ונמנית על הזכויות בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו. בעל הזכות הקניינית נהנה ממנה כלפי כולי עלמא. המשאב הקנייני עדוי להיות מיטלטלין מקרקעין ו/או מוניטין ני"ע ועוד. כמובן שהזכות המוכרת יותר כזכות קניינית היא מקרקעין מוחשי אך כמובן שיש קניין רוחני כגון פטנטים סימני מסחר ועוד.

  ההבדל בין זכות חוזית (אובליגטורית) לזכות קניינית:

  הבחנות בין "זכות קניינית" לבין "זכות אובליגטורית":

  1. זכות קניינית – זכות חפצית.
  2. זכות אובליגטורית – זכות אישית.

  זכות אישית (in personam) – זכות שלי כלפי אדם מסוים, כמו בהלוואה הזכות היא רק כלפי אותו אדם. או למשל אם פלוני נוסע ברכב שלו ופגעו בו הפוגע חייב לפצות אותו. זכות אובליגטורית היא ספציפית  (מקורה על פי רוב בדיני חוזים ובדיני נזיקין).

  זכות הקניינית (in rem) – מכיוון שהיא מופנית כלפי כל העולם היא זכות נגטיבית.

  לדוגמא זכות השלמות על הגוף שלי היא זכות מוגנת כלפי כל העולם, כל מי שיפגע יעמוד לדין.

  סוגי זכויות במקרקעין:

  • זכות הבעלות הבעלות היא הזכות הקניינית החזקה ביותר ומאפשרת לבעלים לעשות בזכות כרצונו.
  • זכות השכירות זכות שהוקנתה בתמורה להחזיק במשאב ולהשתמש בו שלא לצמיתות.
  • משכון משכנתה – שעבוד של מקרקעין כערובה לחיוב, אם לא יסולק החיוב שכאי בעל המשכנתה לממש את המשכנתה כדי להיפרע מהחוב. בדומה לכך משכון הוא שעבוד מיטלטלין כערובה לחוב.
  • זכות קדימה – הזכות לקבל הצעה ראשונה לרכישת זכות במקרקעין (זכות סירוב ראשונה).
  • עיכבון – הזכות לעכב מיטלטלין כערובה לחיוב שלא קוים- לדוגמא פלוני משאיר רכב במוסך לתיקון ובעל המוסך מעכב את הרכב נוכח העובדה שאותה אדם חב לו חוב כספי הקשור לתיקון.
  • חזקה – הזכות להחזיק במשאב באופן פיזי בתוספת הכוונה להחזיק בו.

  קניין ציבורי או פרטי:

  • קניין פרטי – משאב המצוי בבעלותו של פלוני פרטי או קבוצת פלונים אשר אף זכאים להגנה מפני הזולת בכל הקשור למשאב זה.
  • קניין ציבורי –  משאב שמצוי בבעלות משותפת של המדינה ושל הציבור. מכוח זאת מוטל על המדינה לנהל את נכסיה באופן שיוויוני ואינה יכול להפלות על בסיס גזע דתן ומין ( ראו לעניין זה בג"ץ קעאדן 6698/95).

  לסיכום

  זכרו, רכישת בעלות על  נכס בוודאי נכס מקרקעין היא עסקה משמעותית בחייו של אדם ורצוי לא להקל בה ראש ולפעול באופן סדור ומקצועי, תנו לנו לטפל עבורכם בכל עסקת מקרקעין אותה אתם מעוניינים לבצע.

  בבואכם להתחייב לעסקה של קניית דירה או מכירתה, רצוי להסתייע בשירותיו של עורך דין מקרקעין מומלץ. בזכות ייעוץ משפטי מוקפד ומקצועי, ניתן יהיה לסכם את מלוא תנאי החוזה, למנוע ככל הניתן סיכונים כמו גם לנהל משא ומתן על הצד הטוב ביותר. מעבר לכך, תוכלו לפנות אל עו"ד מקרקעין גם בתחומים נוספים כדוגמת זכות הבעלות והשכירות, משכון משכנתא ועוד. לפרטים נוספים, אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרד עורכי הדין חיים ברוטמן. משרד זה הינו מהמובילים בארץ בתחום דיני המקרקעין, המיסוי והגבייה, המסחר, העבודה כמו גם בתחום הצוואות והירושות.

  לחפש אחר עורך דין מקרקעין מומלץ

  מטרתם של דיני המקרקעין, שנקבעו בחוק המקרקעין תשכ"ט 1969, מסדירים את כל הנוגע אל זכויות המעורבים בהסכם. נציין כעת כי זכות הקניין עוסקת ביחסים שבין בני אדם לבין המשאב הקנייני המדובר. כמו כן, כאשר מדובר בזכויות מקרקעין, יש להבין לעומק את מגוון סוגי הזכויות הקיימים כיום. בין אם מדובר בזכות הבעלות, זכות השכירות, משכון משכנתא, זכות קדימה, ובין אם מדובר בחזקה – כדי לקבל על כך מידע מקיף כמו גם ייעוץ משפטי מתקדם, יש לפנות אל עורך דין מקרקעין מומלץ.

  אין ספק, חשיבותו של עו"ד מקרקעין היא רבה. בהתאם, בבואכם לחפש אחר עורך דין העוסק בתחום זה, יש לפעול בהתאם למספר נקודות מרכזיות. ראשית, עליכם לברר באילו פרויקטים עוה"ד לקח חלק בעבר ובאילו תיקים בתחום המקרקעין יש לו ניסיון נרחב. החל מליווי יזמים, רכישה מקבלנים ועד שיתוף פעולה עם קונים ומתווכים – ניסיון זה יעיד על התאמה עבורכם.

  מעבר לכך, רצוי לקבל חוות דעת חיובית על עורך הדין, כמו גם להתרשם מהתקשורת ביניכם. כך תוכלו לקדם את ענייניכם באופן המקצועי והיעיל ביותר.

   לפנות אל משרד עורכי הדין חיים ברוטמן

  בין אם אתם מוכרים או קונים נכס, מעוניינים לבצע בדיקות מקדימות בטרם ייחתם ההסכם ובין אם ברצונכם לוודא האם ישנן תכניות פיתוח באזור הנכס – כדי לקבל את הייצוג האיכותי ביותר, ניתן לפנות אל משרד עורכי הדין חיים ברוטמן.

  עורך דין מיסוי מקרקעין יסייע לכם כראוי במסגרת עסקאות מקרקעין; עסקאות המחויבות בדרך כלל במס שבח, מס רכישה או היטל שבח. משום שהחוק מתיר פטורים בחלק מהעסקאות הללו, עורך הדין בתחום מיסוי מקרקעין יסייע לכם גם בכך. בבואכם לערוך הסכם מכר לרכישה או לקנייה, רצוי לפנות אל משרד עורכי הדין חיים ברוטמן. משרד זה יעניק לכם ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי מקצועי בתחום מיסוי מקרקעין. משרד זה מעודכן במלוא שינויי החקיקה, יודיע כאשר חבות המס תהפוך לעסקת מקרקעין לצד שירותים משפטיים איכותיים נוספים.

  סיועו החשוב של עורך דין מיסוי מקרקעין

  תחום מיסוי המקרקעין הינו אחד התחומים המשפטיים המורכבים ביותר. כיום, כמעט כל עסקת מקרקעין תחויב במס שבח, מס רכישה או בהיטל השבחה – כאשר לעיתים ניתן לקבל פטור, להפחית את תשלום המס או לדחות את התשלום בהתאם לסעיפים השונים. בין אם אתם עומדים בפני רכישת נכס או מכירתו, כדי שניתן יהיה לקבל את מלוא המידע בעסקת המכר כמו גם את אופן הרישום ואת דרכי המיסוי יש לפנות אל הגורם המוסמך הבא: עורך דין מיסוי מקרקעין.

  עו"ד העוסק בתחום זה יציג בקיאות רבה, בין היתר, בכל הנוגע לשינויים הרבים מעת לעת שנוצרים במסגרת חוק מיסוי המקרקעין תשכ"ג 1963. לשינויים אלו השלכות ישירות על ההיבט הכלכלי של כל עסקת מקרקעין המתבצעת הארץ ובעולם. החל מההגבלה על ניצול הפטורים בעת מכירת נכס, העלאתן של מדרגות מס הרכישה, שינויים בכל הקשור אל תקופת הצינון ועוד – עו"ד מיסוי מקרקעין מחזיק בידע בנקודות אלו ובהתאם יוכל לכוון אתכם לעבר התנהלות נכונה.

  כמו כן, עוה"ד יוכל לייצג אתכם בעת הגשת הערר על מס שבח, כתיבת חוות דעת בשלל סוגיות מס ועוד.

  עורך דין מיסוי מקרקעין 

  לקבל שירות משפטי מקצועי

  החל מתכנוני המס והיבטיו השונים, סיוע במיסוי נאמנויות, מיסוי מכר דירה ועוד – כדי לקבל את השירות המקצועי ביותר בתחום מיסוי המקרקעין יש לפנות אל משרד עורכי הדין חיים ברוטמן.

  עורך דין לענייני נדלן יסייע לכם במגוון נושאים: החל מהסכם שיתוף במקרקעין, ערבות, חוק מכר, זיכרון דברים, פלישה לנכס ועוד – בזכות מענה חשוב זה, ניתן יהיה לנהל את התיק על הצד הטוב ביותר. אם גם אתם זקוקים לשירות מסוג זה, ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין חיים ברוטמן. צוות המשרד מציע סל שירותים משפטיים מהמעלה הראשונה לקהל לקוחותיו, מענה איכותי, אמין ויחס אדיב ואישי.

  לפנות אל עורך דין לענייני נדלן מנוסה

  דיני המקרקעין מוסדרים תחת חוק המקרקעין, ומנסחים את כל הנוגע לזכויות הצדדים המעורבים בעסקה. בין אם אתם מעוניינים לרכוש נכס או למכור אותו, מדובר בהליך המשויך לתחום המקרקעין – ויהיה עליכם לפנות בשלב זה לייעוץ של עורך דין לענייני נדלן. כך, תוכלו לשמור על זכויותיכם כקונים או מוכרים, למלא את מגוון הטפסים הרלוונטיים ולהגיש אותם לרשויות כהלכה – לצד היבטים משפטיים חשובים אחרים.

  בבואכם לחפש אחר עו"ד לענייני נדלן, רצוי לפעול בהתאם למספר דגשים. ראשית, יש לוודא כי מומחה זה מחזיק בהכשרה ובוותק הדרושים למשימה. ככל שהוותק ניכר יותר – כך הניסיון של עורך הדין משמעותי יותר כאשר עוה"ד יכול לסייע לכם עם פתרונות מתוחכמים ויצירתיים.

  בנוסף, ניתן להתרשם מהלקוחות הקודמים של עורך הדין ומטבעם – ולאמוד את טיב השירות שקיבלו. לצד זאת ניתן לפנות גם אל אתרי האינטרנט או לסביבתכם הקרובה ולקבל מהם חוות דעת נוספת.

  עורך דין לענייני נדלן – שירות משפטי מקצועי

  ביצוע פעולות כדוגמת תשלום מס שבח, מיסי עירייה, עריכת החוזה של רכישת הדירה ועוד – לאורך הליכים אלו רצוי לקבל את עזרתו של משרד עורכי הדין חיים ברוטמן. משרד זה הינו מהמובילים בארץ בתחום המקרקעין. כמו כן, ניתן לפנות אל משרד זה גם לצורך ייעוץ וליווי בתחום דיני העבודה, המסחר, המיסוי והגבייה. בתמורה, תקבלו שירות משפטי חסר פשרות ומהמעלה הראשונה. זאת לצד יחס אישי ומכבד.

  לקבלת יעוץ ותיאום פגישה פנה אלינו כבר עתה לטלפון מספר: 04-8100170

  עורך דין מקרקעין חיפה | משרד עו"ד חיים ברוטמן

  משרד עורך דין מקרקעין מומלץ

  מקרקעין זהו שטח אדמה – קרקע. ישנן קרקעות השייכות לאנשים פרטיים, וישנן קרקעות השייכות למדינה. על פי חוקי מדינת ישראל, כל קרקע השייכת לאדם פרטי וכל מה שבנוי על קרקע זו בין אם באופן ארעי או באופן קבוע, וכן מה שנמצא מתחת לפני הקרקע שייך לבעל הקרקע. בעל הקרקע יכול לבצע עליה כל עסקה. נכסי מקרקעין כפי שהם מכונים בעגה המשפטית, נקראים גם נכסי דלא ניידי ובראשי תיבות הידועים יותר לכל- נדל"ן. כאשר רוצים לעשות פעולות של העברת קרקע, רכישת קרקע או מכירת נכס מקרקעין , כל אלו מצריכים העסקתו של עורך דין מקרקעין. עורך דין מקרקעין מומלץ הוא עורך מתמחה הבקיא בכל חוקי מקרקעין של מדינת ישראל, פעל בפרויקטים נוספים וצבר ניסיון מוכח באחד מתחומי חוק המקרקעין. במשרדו של עורך הדין חיים ברוטמן, ניתן למצוא עורך דין מקרקעין מומלץ לדיני קרקעות כשתחום התמחות הוא במכירת וקניית נכס.

  חוקי מקרקעין במדינת ישראל

  חוקי המקרקעין במדינת ישראל מתייחסים כאמור לקרקע בבעלות פרטית . חוקי המקרקעין עוסקים במספר נושאים הקשורים לקרקעות במדינת ישראל, ועל כן עורך דין מקרקעין מומלץ, הוא עורך דין המכיר לפני ולפנים תחום ספציפי מעולם המקרקעין כדוגמת עולם הנדל"ן. ואם בנדל"ן עסקינן, ישנם מספר סוגי זכויות במקרקעין שחשוב להכירם:

  • זכות הבעלות- כאשר קרקע שייכת לאדם פרטי, היא זכות הקניינות החזקה ביותר ומאפשרת לבעלים  כרכושו הפרטי לעשות בה כרצונו.
  • זכות השכירות- זוהי זכות המאפשרת להחזיק במשאב המצוי על גבי הקרקע ולהשתמש בו, אך לא לצמיתות.
  • משכון משכנתה- כאשר ישנו חוב קיים לאדם שהוא גם בעל מקרקעין, ישועבד גם המקרקעין של אותו אדם והוא ישמש כערובה עד לסילוק חובו.
  • זיקת הנאה: הזכות להשתמש בחלק מהמקרקעין של אדם אחר.

  ישנם סוגי קרקעות נוספים כ – זכות קדימה בעת רצון לרכישה, עיכבון- כאשר יש צורך לעכב מטלטלין של אדם לסילוק חוב, חזקה- זוהי זכות להחזיק במשאב פיסי.

  עורך דין מומלץ לענייני מקרקעין

  קרקעות ועסקי נדל"ן

  כיום מדינת ישראל מאפשרת לאנשים פרטיים אזרחי המדינה, לרכוש קרקעות והיא תהיה רכושם הפרטים עם כל המשתמע מכך בחוקי המקרקעין. אך כאמור חוקי המקרקעין מתפרסים על מספר נושאים, כך שרק עורך דין מקרקעין מומלץ, שהוא מומחה ומלומד בתחום עיסוקו כעורך דין שפעל בתיקים רבים בתחום עיסוקו העיקרי בדיני מקרקעין, קיבל על עצמו פרויקטים התואמים לכישוריו בתחום עיסוקו העיקרי בדיני מקרקעין ובעל חוות דעת חיובית, כמובן עם ניסיון רב בעניין עורך דין חוזים יכול לאותת כאישור ואור ירוק לקבלת שרותיו של עורך דין מקרקעין. כפי שניתן למצוא במשרדו של עורך הדין חיים ברוטמן, שאחד מתחומי עיסוקו של המשרד הוא בתחום מיסוי מקרקעין. כאשר הטיפול המשפטי ניתן מתוך נקודת מבט בה הלקוח עומד במרכז, יסופק ללקוח הטיפול המשפטי הטוב ביותר בעניינו. לפני רכישה או קניית קרקע, פנייה למשרדו של עורך הדין חיים ברוטמן תעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. 

  עורך דין לענייני מקרקעין בחיפה | משרד עו"ד חיים ברוטמן

  לקבלת יעוץ ותיאום פגישה

  השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט