201905.09
0

עורך דין התנגדות לצוואה

המובן מאליו עליו להאמר, פלוני היודע כי הוא מתעתד לרשת אדם מסוים כדאי כי יבדוק עימו עוד בחייו לאן "נושבת הרוח" ולמי הוא מתכוון להוריש את נכסיו אם בכלל. זאת כדי להיערך עוד בחייו של המצווה להתנגדות לצוואה וגם כדי לא להיות מופתעים.

היורש העתידי יכול להתחיל לבצע פעולות לטובת הוכחת דברים טוב יותר, בעתיד. כך למשל ניתן להתחיל לאסוף ראיות, מסמכים, להקליט דין ודברים בין הצדדים הקשורים לצוואה, איסוף חומרים רפואיים על המצווה ועוד.

ניסון העבר מלמד כי כאשר מתחילים היורשים "המודרים" את הליך ההתנגדות עוד בחיי המוריש הם בדרך כלל מכינים "תיק" משפטי טוב יותר ולעיתים אף מוצאים מסמכים אשר הופכים את הקערה על פיה והופכים אותם ליורשים האמיתיים.

משרדינו לא אחת נתקל במצב בו הילדים מוצאים עצמם מודרים מהאם נוכח בני משפחה אחרים שמהלכים עליהם אימים. במצב מאין זה, יכולים הילדים עוד בחיים לאסוף ראיות הנוגעות לכך ואף להגיש בקשה לאפוטרופסות.

ניסיוננו מלמד כי כדאי ליורש "המודר" להיות כמה צעדים קדימה לפני היורשים שזכו לקבל את מנת חלקם מהעיזבון וזאת כדי לפעול עוד בטרם אלה התעוררו וביצעו פעולות הקשורות לצוואה. כך למשל יורש "מודר" יכול לדובב יורש זכאי עתידי באופן אשר יוכל לשמש נגדו בכל הקשור לצוואה.

באמצעות פעולות מאין אלה ניתן לבחור אסטרטגיה נכונה לניהול ההליך, חשוב מאוד כבר בשלבים המוקדמים להיעווץ בעורך דין צוואה אשר יידע להניק לכם את הידע הנכון להתנהלות בתיק.


משרדנו חיים ברוטמן עורך דין צוואות ירושות, עורך דין התנגדות לצוואה, כאן בשבילכם – 048100170