לקבלת יעוץ ותיאום פגישה

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

  עריכת צוואה

  מהי צוואה?

  צוואה היא מסמך משפטי שמאפשר לאדם להעביר את עיזבונו לאנשים על פי רצונו ובלא קשר לרשימת היורשים שלו לפי הדין ולחלק אותו כראות עיניו.

  החוק מכיר בארבע דרכים ליצירת צוואה – כתב יד של המצווה, צוואה בפני עדים, צוואה בפני רשות וכן צוואה בעל פה שנעשתה על ידי שכיב מרע לפני מותו. בצוואה בכתב יד חייבים להופיע חתימה ותאריך והיא צריכה להיכתב כולה על ידי המצווה. צוואה בעדים צריכה להיעשות בנוכחות שני עדים שאף אחד מהם לא קטין או פסול דין לפי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות תשכ”ב-1963 שיחתמו ויאשרו שזו הצוואה של האדם. צוואה בפני רשות תיעשה בפני חבר בית דין דתי, רשם לענייני ירושה או שופט בית המשפט לענייני משפחה.

  מלבד הדרישות הצורניות, הצוואה חייבת לעמוד במספר תנאים מהותיים. סעיף 33 לחוק לא מאפשר לקיים הוראות שלא ניתן להבין מהן את זהות המצווה או המשמעות שלהן. סעיף 30 מאפשר לבית המשפט לבטל הוראות שנכתבו תחת כפייה, תרמית, תחבולה, איום או השפעה בלתי הוגנת. הטוען לאחת מהעילות האמורות צריך להוכיח את קיומן.

  חשוב להבין עריכת צוואה היא מטלה חשובה מאין כמותה שכן המצווה לא יהיה כאן כדי לעקוב אחר המתרחש ולכן חשוב לצפות שנים קדימה ולנסח את הצוואה בצורה כזו שרצון המצווה יתקיים במלואו.

  אנו במשרד עורכי הדין, חיים ברוטמן מנוסים ומיומנים בעריכת צוואה ונשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.

  ליעוץ ולתיאום פגישה התקשרו אלינו כבר עתה לטלפון – 04-8100170

  לקבלת יעוץ ותיאום פגישה

  השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט